Wydarzenia szkolne

Herbatka z królową

Ależ sprawiliśmy radość naszym koleżankom-małym księżniczkom! Ale...od początku.

Do naszej klasy przybyła dama dworu z listem, który zapraszał nasze koleżanki do wędrówki po szkole, do wykonania zadań i odnalezienia komnaty skarbów. Przy każdym zadaniu małe księżniczki zdobywały kolejne skarby. My w tym czasie nakryliśmy stół, rozłożyliśmy babeczki, tort, herbatkę malinową i ozdobiliśmy klasę dekoracjami. Kiedy dziewczynki wróciły do nas, było tradycyjne ,,Sto lat", upominki i kwiatowe lizaki...ale najlepsze miało jeszcze się wydarzyć.

Nagle rozbrzmiał hymn angielski i do klasy wkroczyła angielska królowa! Ależ nas ta wizyta zaskoczyła. Królowa zasiadła z nami przy stole, by wypić tradycyjną herbatkę. Wyświadczyła nam zaszczyt, dzieląc tort i opowiadając o zwyczajach na królewskim dworze, a wszystko to przy dźwiękach muzyki klasycznej. Przyszedł jednak czas rozstania - podziękowaliśmy pięknymi ukłonami, a jej wysokość podarowała nam angielskie słodycze i upominki!

To było niezapomniane spotkanie! Jednak najważniejsze, że nasze klasowe księżniczki były zachwycone.

chłopcy z 2c i p.U.Cebula

Bezpieczni w sieci”

28 lutego gościliśmy w klasie panią Małgorzatę Kossak wraz z uczniami ZSZ w Strzegomiu, którzy w bardzo obrazowy sposób przekazali nam informacje jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Budowaliśmy sieć łączącą komputery, dowiedzieliśmy się, jakie informacje można przesyłać e-drogą. Starsi koledzy przedstawili nam bardzo nowoczesną wersję Czerwonego Kapturka, który w dość niefrasobliwy sposób nawiązywał kontakty z nieznajomymi...Na szczęście, jak w bajce, gajowy czuwał nad dziewczynką.

To było bardzo miłe i pouczające spotkanie, za które bardzo dziękujemy!

kl.2c i p.U.Cebula

Walentynki

Uczniowie kl. I -III pamiętają o swoich Walentynkach. Czekaj na posłańca, może jesteś czyjąś Walentynką, a jeszcze o tym nie wiesz :)