O bibliotece

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu znajduje się na parterze "nowego budynku" szkoły. Składa się z dwóch pomieszczeń:  przestronnej, kolorowej wypożyczalni z wolnym dostępem do półek oraz czytelni - miejsca przeznaczonego do cichej pracy uczniów i odrabiania lekcji. Oprócz tego funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, w którym znajdują się trzy komputery z dostępem do Internetu, dzięki którym uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę oraz poszukiwać informacji.

Księgozbiór liczy ponad 17.000 woluminów. Zbiory są systematycznie powiększane i dostosowywane do zmieniających się potrzeb czytelników. Biblioteka jest wyposażona w bogaty i wszechstronny księgozbiór podręczny, płyty DVD, gry oraz czasopisma dla dzieci i nauczycieli. Starania nauczycieli bibliotekarzy kierują się w stronę stworzenia przyjaznej przestrzeni dla czytelnika.

Korzystamy z systemu MOL Optivium dzięki, któremu zwrot i wypożyczanie książek jest dużo szybsze i łatwiejsze. Katalog online znajduje się na stronie biblioteki, gdzie czytelnik ma możliwość poglądu własnego konta oraz zamówienie książek.