Polecane książki

Przedstawiamy Serię niefortunnych zdarzeń! Sam autor zdecydował się napisać do nas w jej sprawie:

Drogi Czytelniku!
Z przykrością zawiadamiam Cię, że książka, którą trzymasz w ręku, jest wyjątkowo nieprzyjemna. Opowiada ona historię trójki dzieci, którym wszystko układa się fatalnie. Pomimo uroku osobistego i inteligencji rodzeństwo Baudelaire wiedzie żywot pełen przykrości i łez. Od pierwszych stron tej książki, gdzie dzieci bawią się na plaży i otrzymują tragiczną wiadomość, nieszczęście depcze im po piętach. Są jak magnesy przyciągające pecha. W tej jednej małej książeczce utrudniają im życie: chciwy i odrażający łotr, drapiące ubrania, straszny pożar, spisek mający na celu zagarniecie ich majątku, oraz zimna owsianka na śniadanie. Moim przykrym obowiązkiem jest spisanie tragicznych przypadków rodzeństwa Baudeleire, ale Tobie Czytelniku, nic nie przeszkadza odłożyć tę książkę i poczytać sobie raczej coś weselszego, o ile wolisz wesołe lektury. Z szacunkiem Lemony Snicket

Oto pierwszy tom serii Żadnych chłopaków! Wstęp tylko dla czarownic! autorstwa Thomasa Brzeziny. W tej książce poznacie dwie całkiem różne dziewczyny Lissi i Tinkę, które nie mogą na siebie patrzeć. Ale to jeszcze nic - mają zamieszkać w jednym domu i być prawie siostrami - ich rodzice planują ślub! Dotąd panowała między nimi wojna. Ale wszystko się zmienia, gdy poznają tajemniczą starszą panią i jej bardzo zagadkowy dom. Czy naprawdę jest ona czarownicą? Jakie więc ma plany wobec Lissi i Tinki?

Seria Hot Dogi - ściśle tajna zakręcona ekipa! to coś dla chłopaków. Pierwszy tom opowiada historię Robiego, Maksa, Konrada i Dżian-Donga, którzy przez pomyłkę zostają wzięci za supertajnych agentów wyszkolonych do walki z istotami pozaziemskimi. Mężczyzna po drugiej stronie telefonu, niejaki Popcorn, nadaje coś o kosmitach, pozaziemskiej energii i niewykonalnej misji, jaką Hot Dogi mają do spełnienia...

Georgia Byng stworzyła serię książek o Molly Moon, sierocie znalezionej jako niemowlę w kartonowym pudle z napisem Moon`s Marshmallows. Mieszka w ponurym sierocińcu Hardwick House, zarządzanym przez złośliwą i pozbawioną serca starą pannę Agnes Adderstone, która każe jej szorować toalety szczoteczką do zębów. Gdy Molly znajduje starą tajemniczą księgę hipnotyzmu, jej życie zmienia się z dnia na dzień. Dziewczynka odkrywa w sobie zdumiewającą moc, sprawiająca, ze ludzie robią absolutnie wszystko, czego od nich zażąda.

Koszmarny Karolek to fantastyczna cykl książek autorstwa Franceski Simon o chłopcu który; według jego rodziców jest najkoszmarniejszym dzieckiem na świecie. Lubi denerwować innych, a szczególnie swojego brata Damianka. Założył tajny klub "Purpurowa Czaszka". Jego ulubione programy to "Obżartuch Onufry", "Maksio Mutant", "Gladiator Terminator", "Smrodliwy Salonik"
 i "Raper Saper". Uwielbia chipsy. Nienawidzi oszczędzać, ale za to nade wszystko lubi wydawać pieniądze.

Ciekawe dlaczego wulkany wybuchają to interesujące kompendium wiedzy i kataklizmach, jakie dręczą ludzkość. Przedstawia ona jednak nie tylko złe strony tych zjawisk, ale i korzyści, jakie mogą one nieść ze sobą. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne, czasem trudne, czasem nietypowe pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje. W naszej bibliotece znajdziesz inne tytuły z tej serii np. Ciekawe dlaczego stalaktyty rosną w dół, Ciekawe dlaczego na Saharze jest zimno nocą, Ciekawe dlaczego sosny mają igły oraz Ciekawe dlaczego zbudowano piramidy.