PAMIĘTNIK ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

ROK SZKOLNY 2016/2017

PRACE PLASTYCZNE GRUPY 0 b

SPEKTAKL "WŁADCA SKARPETEK"

W ramach Strzegomskich Dni z Teatrem przedszkolaki z grupy 0b wybrały się do Strzegomskiego Centrum Kultury na  spektakl „WŁADCA SKARPETEK” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Było to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku, ale również także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszyły bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE OB
W zimową porę roku wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce dnia 7 lutego odbyło się uroczyste spotkanie z Babcią i Dziadkiem. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role a seniorzy  mogli podziwiać umiejętności wnuków prezentujących wiersze i piosenki. Oprócz części artystycznej, dzieci przygotowały upominki, które wręczyły swoim babciom  i dziadkom. Po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Po krótkim odpoczynku nastąpił konkurs – babcie i dziadkowie rysowali portret swoich wnuków.  Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości. Dziękujemy naszym Gościom za liczne przybycie.
Ewelina Bednarz

Prace grupy 0 b

Świąteczne spotkanie!

W czwartek 15 grudnia 2016r. grupa 0b gościła  przedszkolaków z "Misia Uszatka". Naszych gości przywitaliśmy świąteczną piosenką i tańcem, a potem przygotowaliśmy wspólnie własną, nietypową i nowoczesną choinkę. To już kolejne zajęcia w ramach realizacji projektu "Wesołe przedszkolaki radosne pierwszaki".

Ewelina Bednarz

Prace dzieci oddziału 0 b

WYCIECZKA DO  FABRYKI  BOMBEK W ZŁOTORYI

Dnia  24.11.2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego (gr. 0a i 0b) z naszej szkoły odwiedziły Fabrykę Bombek w Złotoryi. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Na zakończenie udaliśmy się do sklepu firmowego, gdzie dokonaliśmy zakupu pięknych ozdób choinkowych. Ponadto każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

Dorota Hojer, Ewelina Bednarz

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE 0B

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe zajęcia. Zaczęliśmy od wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. W holu przygotowaliśmy wystawkę  „galerię postaci bajkowych”.

Wychowawca Ewelina Bednarz

Prace klasy 0 b wykonane pod opieką p. Eweliny Bednarz

ROK SZKOLNY 2015/2016

Prace klasy 0 a wykonane pod opieką p. Eweliny Bednarz