Kolejna udana Noc z Andersenem!

Już po raz czternasty 13 kwietnia 2018r. uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu bawili się podczas imprezy czytelniczej „Noc z Andersenem”. Tym razem uczestnicy spotkali się „Na Olimpie”, gdzie w otoczeniu antycznej dekoracji poznali bogów i uczestniczyli w Starożytnych Igrzyskach Olimpijskich. Na zakończenie olimpiady wzięli udział w zabawach zorganizowanych przez Klub Taekwondo Taipan.

Głównym celem imprezy było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci, dlatego też zaproszeni goście, przebrani w stroje bogów greckich, czytali trzecioklasistom wybrane „Mity dla dzieci” Grzegorza Kasdepki. Nie zabrakło też innych atrakcji: piosenek o mitach, nauki greckiego tańca – zorby, przedstawienia teatralnego „Dzień na Olimpie” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej Mole Książkowe, przepysznego tortu, po których wszyscy ułożyli się do spania w sali gimnastycznej. Wszyscy uczestnicy zabawy mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie imprezy otrzymali upominki.