Konkursy i imprezy

Rok szkolny 2018/2019

W naszej bibliotece  szkolnej co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Także w tym roku uczniowie klas starszych wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat bajek i bajkowych zagadek. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki, otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Na zakończenie wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Barbara Niespodziańska

BIBLIOTECZNE ŚRODOWE CZYTANIE

16.11.2016r. już po raz drugi w tym rok szkolnym uczniowie klas młodszych przybyli do biblioteki szkolnej, aby posłuchać specjalnie dla nich przygotowanego fragmentu książki pt.„Miś Uszatek”. Tym razem książkę czytała pani wicedyrektor Agnieszka Kisielewicz. Nagrodzono również uczennicę kl. III b Julię Puchalską, która wykonała najpiękniejszą ilustrację do książki czytanej w zeszłym miesiącu :)

URODZINY BIBLIOTEKI

24 października obchodziliśmy w naszej szkole „Urodziny biblioteki”. Tego dnia na wszystkich czytelników czekał słodki poczęstunek. Przybywający do biblioteki uczniowie od wejścia  głośno śpiewali sto lat i składali życzenia bibliotece i paniom bibliotekarkom. Szkoła zamieniła się w bajkowa krainę. Chętni uczniowie przebrali się za postacie z książek. Po szkole przechadzały się księżniczki i czarownice, spacerowali rycerze i piraci, ale najczęściej można było spotkać roześmiane Pippi Pończoszanki. Wszystkie postacie spotkały się w bibliotece i pięknie się zaprezentowały. Na zakończenie  stanęły do pamiątkowej fotografii. Spośród wszystkich postaci te najciekawiej przebrane zastały nagrodzone. Panie bibliotekarki bardzo dziękują wszystkim zaangażowanym w zabawę uczniom i rodzicom.

Nagrodzeni uczniowie w klasach I-III

miejsce I – Jan Barczyk z klasy I a

miejsce II – Joanna Ciochoń z klasy III d

miejsce III – Gabriel Taraszkiewicz z klasy II c

wyróżnienie – Antonina Łobanowska z klasy II c

wyróżnienie – Oliwia Siejk z klasy II e

Nagrodzeni uczniowie w klasach IV-VI

miejsce I – Filip Kubiak z klasy V c

miejsce II – Zuzanna Łobanowska V c

miejsce III – Laura Wąsowicz V b

wyróżnienie – Anita Woźniak IV a

BIBLIOTECZNE ŚRODOWE CZYTANIE

5 października 2016r. w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze comiesięczne spotkanie z książką. Uczniowie kl. 0 – III przybyli do biblioteki posłuchać czytanej przez panią Krystynę Szajwaj książki Jana Brzechwy pt. ”Pchła Szachrajka”. Głośne czytanie w bibliotece cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Podsumowaniem środowego czytania jest wystawa  prac plastycznych koło biblioteki szkolnej.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

„ZACZYTANI”

1. Konkurs przeznaczony dla uczniów kl. IV – VI.
  2. Zadaniem jest wykonanie zdjęcia - w myśl zasady: "Lubimy czytać zawsze i wszędzie" , złap w kadrze aparatu "zaczytanego siebie" – czytającego  gdziekolwiek i cokolwiek.
  3. Podpisz zdjęcie ciekawym hasłem związanym z książką, czytaniem i przynieś do biblioteki szkolnej.
  4. Ostateczny termin składania prac konkursowych w bibliotece szkolnej to 26.10.2016 r.
  5. Oceniane będzie zarówno zdjęcie jak i wykonany podpis.
  6. Ogłoszenie wyników 28.10.2016r.
  7. Na zwycięzców czekają nagrody :)

ZAPRASZAMY!

KONKURS PLASTYCZNY

„MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA

Z BIBLIOTEKI”

1. Uczestnicy – uczniowie klas I – III
  2. Praca powinna być samodzielnie wykonana przez dziecko
  3. Technika wykonania dowolna
  4. Format pracy – A3
  5. Praca powinna być podpisana na odwrocie (imię, nazwisko, klasa)
  6. Prace należy złożyć w bibliotece szkolnej do 24.10.2016r.
  7. Ogłoszenie wyników 28.10.2016r.
  8. Na zwycięzców czekają nagrody :)

ZAPRASZAMY !

Wielka Liga Czytelników

Biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników.Na czym polega konkurs? Uczniowie wypożyczają w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po trzech najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 weźmie udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą "V Wielka Zabawa Rodzinna".

Lista lektur dla klas I-III

Lista lektur dla klas IV-VI

UWAGA – KONKURS !

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów z klas I-III

do udziału w konkursie plastycznym

„Mój przyjaciel mieszka w książce”

• Prace należy wykonać w dowolnej technice  (malarska, rysunkowa, wydzieranka, wyklejanka itp.)
  • Format prac  – A3
  • Do pracy powinna być podpisana na odwrocie: imię, nazwisko i klasa
  • Liczy się oryginalność i pomysłowość – praca ma zachęcić innych uczniów do przeczytania książki :)
  • Termin oddania prac do dnia 30 listopada 2015 r.
  • Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyeksponowane w galerii „Przed biblioteką”