Segreguj śmieci

W dniu 14 marca 2014 r. gościliśmy w naszej szkole pana Kazimierza Chajdugę ? Naczelnika Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom zasad segregacji, składowania i utylizacji odpadów z gospodarstw domowych. Na początku został wyświetlony film edukacyjny, który w obrazowy, dostępny sposób przedstawił nasze ?grzechy? w składowaniu i segregacji śmieci. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinni postępować z odpadami, aby chronić środowisko naturalne. Po projekcji filmu pan Chajduga objaśniał na czym polega segregacja, które z odpadów zaliczamy do danej grupy. Następnie uczniowie zadawali pytania, na które pan Chajduga udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Zachęcał także do aktywnej segregacji śmieci, dając za przykład kraje, które mogą się poszczycić niskim zanieczyszczeniem środowiska.