Podsumowanie projektu "Mała ojczyzna, wielka kultura"


   Od października do maja w naszej szkole realizowaliśmy projekt „Mała ojczyzna, wielka kultura”, który sfinansowano ze środków Fundacji PZU. W ciągu tych miesięcy oglądaliśmy filmy i spektakle teatralne, odwiedzaliśmy muzea i różne niezwykłe miejsca związane z książkami, gościliśmy pisarza i sami pisaliśmy różne teksty publicystyczne i literackie. Wzięliśmy udział w kilku konkursach i dużo dowiedzieliśmy się o zawiłych losach Dolnego Śląska oraz historii Polski na przestrzeni ostatniego stulecia. Odkryliśmy nowe dla nas miejsca związane z kulturą i historią

   Na zakończenie projektu przygotowaliśmy w holu szkoły wystawę, na której można było zobaczyć prace stworzone w trakcie realizacji projektu. Zostały również rozstrzygnięte konkursy: na recenzję z filmu "Na linii wzroku", na recenzję teatralną, na fotografię z realizacji projektu i na prezentację komputerową "Bohaterowie czasu pokoju".

   Po tych kilku miesiącach możemy z dumą potwierdzić, że hasło „Mała ojczyzna, wielka kultura” jest w stu procentach prawdziwe!