Turniej pływacki: „Dolnośląski Delfinek”


   Platon mawiał, że „kto ani czytać, ani pływać nie potrafi, ten urzędu państwowego nie może piastować". Faktycznie, pływanie jest tym dla ciała, czym czytanie dla umysłu. To ćwiczenie doskonałe. Pozwala osiągnąć wszystkie korzyści płynące z treningu aerobowego bez obciążania stawów. Wodna gimnastyka kryje za sobą wiele korzyści, których nie dają ćwiczenia na lądzie, o czym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w gminnych zawodach pływackich na Strzegomskim Delfinku. Zawody odbyły się w dniu 12.06.2019 r Organizatorem zawodów był OSiR Sp. O. O. w Strzegomiu. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, które wręczali zastępca burmistrza Strzegomia p. Wiesław Witkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu p. Tomasz Marczak. Szkołę Podstawową nr 4 w Strzegomiu reprezentowało 8 uczestników. A byli to: Hanna Węgrzynowicz, Natalia Navarrete Fijołek, Patryk Miciuk,  Aleksandra Kasprzak, Urszula Strzelecka, Kacper Kiełbasa, Marcin Zięba, Dawid Szymański. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności Hannie Węgrzynowicz, która zajęła II miejsce oraz  Natalii Navarrete Fijołek, Patrykowi Miciuk, Aleksandrze Kasprzak, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli III miejsce. Nasza szkoła w sztafecie uplasowała się na trzecim miejscu.