Trzecie spotkanie w ramach projektu Erasmus+ w Cottbus w Niemczech- 13-17.05.2019

Piątka uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Gertrudy Dudzik, p. Katarzyny Łubniewskiej i p. Anny Maliny wzięła udział w III spotkaniu projektowym w Cottbus w Niemczech.

Naszą przygodę zaczęliśmy od zabawy w Tropical Islands pod Bierlinem. Cudowne i bardzo egzotyczne miejsce! Po zabawie w wodzie, na zjeżdżalniach w dżungli tropikalnej nadszedł czas na spotkanie z rodzinami goszczącymi i koleżankami i kolegami z niemieckiej szkoły. Zostaliśmy miło przywitani, zwiedzaliśmy miasto Cottbus- teatr, centrum miasta i stare miasto z murami obronnymi. Pojechaliśmy na wycieczkę do pobliskiego zamku Branitz, gdzie obejrzeliśmy miejsce zamieszkania niezwykle utalentowanego projektanta ogrodów. Wokół zamku rozpościerają się ogrody z piramidami. Braliśmy udział w warsztatach muzycznych BODY PERCUSSION, gdzie uczniowie, pod okiem profesjonalisty, grali na bębnach. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i wystukiwaliśmy rytmy używając plastikowych kubeczków.

Mieliśmy okazję zwiedzić Drezno, gdzie zobaczyliśmy zamek z jego skarbami i wielką operę SEMPEROPER. Niesamowite!

Ciężko było się pożegnać z przyjaciółmi. Ale na pewno się jeszcze spotkamy!

Koordynator projektu: Gertruda Dudzik