XV Dolnośląski Konkurs Literacko –Dziennikarski „Moja Mała Ojczyzna” rozstrzygnięty!

30 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs "Moja Mała Ojczyzna". Nagrodę główną oraz tytuł MŁODE PIÓRO 2019 zdobyła nasza ósmoklasistka Zosia Mazur! I miejsce w kategorii "poezja" dla młodszych uczniów zajęła Tosia Wojtera z klasy piątej. Ania Wieszewska zdobyła III nagrodę w kategorii "proza" dla starszych uczniów. Ania już po raz czwarty stanęła na podium w tym konkursie! Wszystkie nagrodzone prace powstały pod opieką p. Doroty Bielawskiej.

Zosia Mazur w eseju "Niedalekie podróże bez KOŃca" połączyła swoje dwie pasje: pisanie i jazdę konno. Ania Wieszewska stworzyła piękny literacki portret naszego strzegomskiego historyka - pana Krzysztofa Kaszuba. Tosia Wojtera ujęła jurorów poetyckim opisem widoku ze swojego okna.