XV Noc z Andersenem


   29 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole XV Noc z Andersenem pod hasłem „W czarodziejskim ogrodzie”. Uczniowie klas III uczestniczyli w czytelniczej imprezie pełnej niespodzianek.

   Bajka „Petronela z Jabłoniowego Sadu” Sabine Städing była czytana przez zaproszonych gości: p. Annę Rudnicką, p. Jolantę Charzewską-Müller, p. Edwarda Wąsiewicza, p. Agnieszkę Kisielewicz, p. Urszulę Podsiadły-Szubert, p. Janinę Klonowską, ks. Prałata Marka Babuśkę, p. Tomasza Marczaka, p. Aleksandrę Wasyliszyn, p. Wiesława Witkowskiego, p. Emilię Więckowską, p. Michała Krzywdę.

   Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz iluzjonisty, a przedstawienie „Świniopas” w wykonaniu Moli Książkowych zostało entuzjastycznie przyjęte przez dzieci. W trakcie imprezy trzecioklasiści stworzyli także drzewo marzeń i grali w „ogromną grę planszową”. Kulminacyjnym punktem wieczoru był tort ufundowany przez rodziców trzecioklasistów oraz cukiernię Griko.

   Zmęczone i szczęśliwe dzieci spędziły noc w szkole. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę kubek pełen słodyczy. Zespołowa praca nauczycieli i pomoc rodziców ucz. kl. III przyczyniły się do tego, że uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. Mamy również nadzieję, że dzieci będą miło wspominać to spotkanie.

Koordynator p. Katarzyna Kupczyk