Program „Szkolny Klub Sportowy” w Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu  od czterech lat z powodzeniem realizuje program Szkolny Klub Sportowy. Patronem programu jest Ministerstwo Sportu i PKN Orlen, a zasięgiem działania  obejmuje dzieci i młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce Finansowe wsparcie przy zgłaszaniu szkół podstawowych do programu Szkolny Klub Sportowy  zapewnia Gmina Strzegom. W Czwórce zajęcia SKS odbywają się po lekcjach 3 razy w tygodniu w dwóch grupach po 15 osób. Realizację programu SKS koordynują nauczyciele wf Zbigniew Wroński i Robert Kotowicz. Prowadzący dbają o to, by zajęcia prowadzone były systematycznie w nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Oczywiście dominują gry zespołowe, w szczególności piłka siatkowa oraz  zajęcia lekkoatletyczne. Udział szkół w programie SKS to nie tylko ciekawe zajęcia sportowe dla uczniów. To także możliwość ścisłej  współpracy nauczycieli wf ze Szkolnym Związkiem Sportowym we Wrocławiu i Instytutem Sportu w Warszawie, w tym  udział w konferencjach i szkoleniach oraz  badaniach  sprawności i zdrowia uczestników programu. Dodatkowo kontynuacja  programu  gwarantuje  bezpłatne pozyskiwanie nowoczesnego sprzętu sportowego.

Choć ilość  zaplanowanych  działań  programu SKS  została częściowo ograniczona ze względu na sytuację sanitarną, realizacja zajęć odbywa się na bieżąco. Przewidywane zakończenie czwartej edycji planowane jest dnia  30 listopada 2020. Jak zapewnia SZS Dolny Śląsk w styczniu 2021 rozpocznie się kolejna edycja programu SKS.

Chcesz spróbować swoich sił?  Przyjdź do szkoły na SKS !