Na tafli, czyli łyżwiarstwo dla każdego

Dnia 08.01.2020 uczniowie z naszej szkoły, w ramach zajęć z wychowania fizycznego, wybrali się na lodowisko „Biały Orlik” przy OSiR w Strzegomiu. Pokonywanie własnych słabości i lęków, rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu oraz nauka i doskonalenie tej zimowej dyscypliny sportowej jaką jest łyżwiarstwo okazało się, nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Warto wiedzieć, że jazda na łyżwach to oprócz samej zabawy także ćwiczenie koordynacji ruchowej. Na łyżwach uczymy się utrzymywać równowagę, synchronizować pracę rąk i nóg. Łyżwiarstwo zaprzęga do pracy wszystkie grupy mięśni, dzięki czemu wzmacniamy je i ćwiczymy prawidłową postawę. Wielu uczniów wykazało świetne umiejętności łyżwiarskie, ale co ważniejsze chętnie pomagali i motywowali do jazdy osoby, dla których ta aktywność sportowa była absolutnym debiutem. Dopisujące wszystkim dobre humory oraz sprzyjająca pogoda gwarantowały dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia. Z takiej formy aktywności ruchowej korzystać będą nasi  uczniowie klas IV- VIII . Było to pierwsze z 16 zaplanowanych wyjść na lodowisko.