WYJAZD NASZYCH UCZNIÓW DO PRAGI W CZECHACH W DNIACH 11.11.19- 15.11.19


Pięcioro uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Dudzik, p. Łubniewskiej i p. Wysockiej wyjechało na spotkanie projektowe do Pragi. Czeska szkoła przywitała nas przedstawieniem muzycznym i tanecznym. Uczniowie i nauczyciele 6 państw partnerskich rozpoczęli wspólną przygodę. 12.11.19 zwiedzaliśmy Pragę-Stare Miasto, zamek, katedrę, Złotą uliczkę, przeszliśmy mostem Karola i podziwialiśmy widoki. Byliśmy również w pięknym Teatrze Narodowym. Po południu uczniowie brali udział w niesamowitej przygodzie w wirtualnej rzeczywistości „About Golem”, które ukazywało historię Pragi. W tym dniu uczniowie brali również udział w przedstawieniu  „Deja Vu” w czeskim teatrze Metro (black theatre). Po dniu pełnym wrażeń uczniowie udali się na odpoczynek do swoich czeskich kolegów i koleżanek. 13.11.19 uczniowie brali udział w zajęciach szkolnych oraz warsztatach robienia instrumentów muzycznych- samodzielnie wykonali flet przy użyciu narzędzi w pracowni prac technicznych. Po południu udaliśmy się do zoo, gdzie powitali nas min. Goryl, żyrafy, słonie i inne zwierzęta. 14.11.19 zwiedzaliśmy Muzeum Muzyki, gdzie mogliśmy zobaczyć instrumenty muzyczne z różnych epok i zagrać na nich. Po południu dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych w Jump Parku. 15.11.19 szczęśliwie wróciliśmy do domu.