Uroczyste pasowanie nowych uczniów

25.10.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klas pierwszych. Do grona naszych uczniów przystąpiło 51 pierwszaków z klas I a i I b. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie, aby móc przystąpić do ślubowania, musieli zrzucić zaklęcie złej wróżki, wykazując się wiedzą o naszym mieście i szkole, znajomością muzyki, miłością do Ojczyzny i pracowitością. Gdy z sukcesem wykonali postawione przed nimi zadania, mogli przystąpić do ślubowania na szkolny sztandar.

Po ślubowaniu dzieci i przedstawicieli ich rodziców, przyszedł czas na pasowanie. Każdy z uczniów został pasowany przez pana Burmistrza Wiesława Witkowskiego i przez panią Dyrektor Janinę Klonowską. Do tego podniosłego wydarzenia doszło w obecności zaproszonych gości, rodziców uczniów klas pierwszych, wychowawczyń i starszych kolegów. Przedstawiciele starszych klas z radością powitali pierwszaków w gronie pełnoprawnych uczniów szkolnej społeczności i zapewnili ich o swoim wsparciu.

Była to miła i radosna uroczystość przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych- Urszulę Stanulewicz i Elżbietę Stopyrę z udziałem uczennic klasy 7b. Zakończyły ją krótkie występy artystyczne uczniów obu klas pierwszych. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, znaczki oraz rożki ze słodyczami.