Aneks do procedur bezpieczeństwa


Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W związku ze zmianą sytuacji epidemiologicznej w kraju udostępniamy aneks do szkolnych procedur bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem wirusem covid-19. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami i przestrzeganie ich.

Aneks

Program „Szkolny Klub Sportowy” w Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu


Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu  od czterech lat z powodzeniem realizuje program Szkolny Klub Sportowy. Patronem programu jest Ministerstwo Sportu i PKN Orlen, a zasięgiem działania  obejmuje dzieci i młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce Finansowe wsparcie przy zgłaszaniu szkół podstawowych do programu Szkolny Klub Sportowy  zapewnia Gmina Strzegom. W Czwórce zajęcia SKS odbywają się po lekcjach 3 razy w tygodniu w dwóch grupach po 15 osób. Realizację programu SKS koordynują nauczyciele wf Zbigniew Wroński i Robert Kotowicz. Prowadzący dbają o to, by zajęcia prowadzone były systematycznie w nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Oczywiście dominują gry zespołowe, w szczególności piłka siatkowa oraz  zajęcia lekkoatletyczne. Udział szkół w programie SKS to nie tylko ciekawe zajęcia sportowe dla uczniów. To także możliwość ścisłej  współpracy nauczycieli wf ze Szkolnym Związkiem Sportowym we Wrocławiu i Instytutem Sportu w Warszawie, w tym  udział w konferencjach i szkoleniach oraz  badaniach  sprawności i zdrowia uczestników programu. Dodatkowo kontynuacja  programu  gwarantuje  bezpłatne pozyskiwanie nowoczesnego sprzętu sportowego.

Choć ilość  zaplanowanych  działań  programu SKS  została częściowo ograniczona ze względu na sytuację sanitarną, realizacja zajęć odbywa się na bieżąco. Przewidywane zakończenie czwartej edycji planowane jest dnia  30 listopada 2020. Jak zapewnia SZS Dolny Śląsk w styczniu 2021 rozpocznie się kolejna edycja programu SKS.

Chcesz spróbować swoich sił?  Przyjdź do szkoły na SKS !WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


W bieżącym roku szkolnym 2020/2021, dnia 29 września, odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach startowały 4 kandydatki z klas IV – VIII. W głosowaniu wzięli udział uczniowie z klas IV –VIII.  Po zliczeniu wszystkich głosów przez komisję wyborczą, wyniki głosowania są następujące: pierwsze miejsce i tytuł przewodniczącej szkoły, zdobyła Agata Siekaniec z klasy VII E, drugie miejsce i tytuł zastępcy przewodniczącej szkoły zdobyła Emilia Gucwa z klasy VIII B, trzecie miejsce i tytuł skarbnika szkolnego zdobyła Julia Krawczyk z klasy VIII B, natomiast sekretarzem została Natalia Wyszyńska z klasy VA.  Dziewczyny z pewnością będą wzorowo pełniły swoje funkcje. Już 8 października odbyły spotkanie z Panią Dyrektor, Janiną Klonowską, na którym omówiony został plan pracy Samorządu. Życzymy owocnej pracy i realizacji zaplanowanych działań.

Opiekunowie SU

 

 

PROJEKT EDUKACYJNY KOKOSZA, GROSZ DO GROSZA


   Nasza szkoła przystąpiła do projektu, którego celem jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie mają szansę poznać funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami. Projekt promuje umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczy.
W przygodzie będzie nam towarzyszyć rezolutna specjalistka od finansów Kokosza.

 

Biblioteka szkolna zaprasza!


Dzień dobry!

Zapraszamy do biblioteki, która czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30-15.30 i w piątek 7.30-14.00.

Wejście do biblioteki przez czytelnię. Wchodzimy pojedynczo i w maseczce. Do biblioteki przychodzą tylko uczniowie.

W tym roku, w związku z epidemią, nie ma wolnego dostępu do półek. Można poprosić panią z biblioteki o pomoc w wyborze książek lub samodzielnie sprawdzić w domu, w katalogu online naszej biblioteki i wybrać książkę. Można  przynieść zapisane na kartce: autora i tytuł wybranej książki lub zarezerwować przez konto online.

Pozdrawiamy!

Panie z biblioteki

Erasmus+ ART IT OUT 2020-2022. Wyraź to sztuką


 

Projekt Erasmus+ “Art it out”- “Wyraź to sztuką” będzie realizowany w latach 2020/2022. W Projekcie biorą udział: Polska, Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja i Hiszpania.

Celem partnerstwa projektu jest połączenie kreatywności z poznaniem państw europejskich, zabytków, krajobrazów oraz dzieł sztuki tworzonych przez lokalnych artystów oraz rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Na tej podstawie powstanie wirtualne muzeum. Ponadto zaprojektujemy przewodnik w języku ojczystym i angielskim. Uczniowie zapoznają się wirtualnie z dziełami sztuki krajów partnerskich zgłębiając wiedzę na temat dzieł i artystów. Uczniowie będą również tworzyć gry na podstawie zdobytych informacji. Uczniowie będą zgłębiać wiedzę na temat malarzy, technik malarskich oraz różnorodnych materiałów używanych w malarstwie. Rezultaty pracy będą zamieszczone na platformie eTwinning i w wirtualnym muzeum.

VII festyn sportowo-profilaktycznym na boisku przy „Czwórce”


W dniach 14-18.09.2020r.na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu odbył się VII festyn sportowo-profilaktyczny. W bieżącym roku ze względu bezpieczeństwo uczestników i ograniczenie liczby osób przebywających jednocześnie na boisku, wydłużyliśmy czas trwania imprezy do 5 dni. W czasie festynu dzieci i młodzież uczestniczyli w zabawach i grach sportowych, których celem był rozwój umiejętności sportowych oraz dobra zabawa połączona z aktywnym sposobem spędzenia wolnego czasu.  Na uczestników czekało wiele konkurencji sprawnościowych, w których ćwiczyli strzelanie do bramki, kosza, zręczność, równowagę. Pod czujnym okiem trenerów rozwijali swoje zdolności, ale przede wszystkim dobrze się bawili, spędzając czas na świeżym powietrzu.

Impreza odbyła się w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Czwórki” zadania publicznego „Propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej z rodzin niewydolnych wychowawczo dotkniętych skutkami alkoholizmu, narkomanii poprzez organizację pozalekcyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych – Mieć boisko – to nie wszystko”. Na ten cel Stowarzyszenie otrzymało dotację z Gminy Strzegom w kwocie 12 080 zł.

Stowarzyszenie Przyjaciele Czwórki

 

W Dniu Święta Sybiraków - najszczersze życzenia!


Złożenie kwiatów pod pomnikiem Matki Polki Sybiraczki 

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców


Drodzy Rodzice!

   Zachęcamy do zapoznania się z listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty adresowanym do rodziców. .

List Kuratora Oświaty

Dokumenty świetlicowe


Drodzy Rodzice!

   Poniżej można pobrać kartę zapisu dziecka na świetlicę oraz upoważnienie do odbioru dziecka ze świetlicy przez osobę niepełnoletnią. 

Karta zapisu

Upoważnienie