Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2020

Prosimy o zapoznanie się z zasadami i terminarzem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w powiecie świdnickim tutaj

Harmonogram konsultacji od 25 maja

HARMONOGRAM KONSULTACJI

VIII a      środa, sala 2

1135 – 1220  matematyka

1230 – 1315   język angielski

1330 – 1415   język polski

VIII b     wtorek, sala 9

800 – 845   matematyka

850 – 935  język polski

945 – 1030   język angielski

VIII c    czwartek, sala 10

1045 – 1130   język angielski

1135 – 1220   język polski

1230 – 1315   matematyka

VIII d   piątek, sala 7

800 – 845   matematyka

850 – 935    język polski

945 – 1030   język angielski

Konsultacje dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

wtorek 800 – 1200

środa 800 – 1100

Rewalidacja czwartek 1000 – 1100

Logoterapia czwartek 1110 – 1210

Świetlica szkolna czynna codziennie w godz. 800 – 1500

Biblioteka szkolna czynna codziennie w godz. 1000 - 1500

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. K. Makuszyńskiego

W związku z otwarciem budynku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły, zostały opracowane szczególne zasady zachowania na terenie szkoły. Bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurami i ich przestrzeganie.

Procedury bezpieczeństwa czytaj więcej

Żegnamy Pana Dyrektora Stanisława Rusaka

Ze smutkiem i głębokim żalem informujemy, że 27 kwietnia 2020 roku zmarł Pan Stanisław Rusak, dyrektor naszej szkoły w latach 1987-2002.

Żegnamy człowieka o niezwykłej osobowości, nauczyciela, wychowawcę i przyjaciela. W trakcie swojej kariery zawodowej organizował życie szkoły, kierował zespołem nauczycieli, uczył i wychowywał kolejne pokolenia absolwentów. Był wyrozumiałym przełożonym, szanowanym pedagogiem i dobrym kolegą. Do końca pozostał przyjacielem szkoły, uczestniczył w organizowanych przez nas wydarzeniach, odwiedzał i zawsze wspierał dobrą radą.

Panie Dyrektorze, dzisiaj chcemy Panu podziękować za wszystkie lata spędzone w murach naszej szkoły, za Pana ciężką pracę i niekończącą się życzliwość. Był Pan człowiekiem skromnym, wyrozumiałym i zawsze gotowym do pomocy. Pana dowcip, dobroć i ciepło na zawsze pozostaną w naszych sercach. Współpraca z Panem to był prawdziwy zaszczyt.

Zespół nauczycieli i pracowników „Czwórki”

Śmieciowe rzeźby

Choć epidemia koronowirusa zmusiła nas do pozostania w domach i zdalnej nauki, pamiętamy, że 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. Uczymy się cały czas o ekologii, o konieczności dbania o naszą planetę, o nasz ludzki dom.

Postanowiliśmy wykorzystać odpady i wykonać z nich Śmieciowe rzeźby. A oto efekty naszej pracy.
                         kl.2c

Wielkie brawa dla Mai!

Z przyjemnością  informujemy, iż  uczennica kl. 7a  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu , Maja Koza zdobyła prestiżowy tytuł laureata w tegorocznym konkursie Zdolny Ślązak 2020. Ten niezwykły zaszczyt przypadł w udziale Mai, która w czterech etapach pokonywała swoich rywali, prezentując przy tym nieprzeciętne zdolności językowe oraz dojrzałość wypowiedzi w Wielkim Finale we Wrocławiu, który odbył się w dniach: 28 - 29 lutego 2020r. Zarówno poziom finalistów jak i procedury  konkursu finałowego  równały się rozszerzonej maturze ustnej z języka angielskiego, co tylko dowodzi tego, jak wielką wiedzą i predyspozycjami językowymi cechuje się Majka. Ogromny zasięg konkursu powiatowego wyłonił wiec najlepszych z najlepszych, dając im przywilej zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty i wyboru najlepszego liceum.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Agnieszka Szklarek